Prečo rituály nie vždy fungujú

13.03.2024

Rituálom dokážeme zhmotniť svoje túžby. Dáva nám príležitosť pozastaviť sa, uctiť a osláviť tak mnoho krásnych, ale aj smutných chvíľ v živote ženy, muža, celej rodiny alebo komunity. K tomu, aby rituál fungoval v náš prospech, je potrebné dodržiavať určité pravidlá a špecifiká.

Zámer - alfa a omega celého rituálu

Zámer rituálu je asi tou najdôležitejšou príčinou jeho účinkov. Správne pomenovaný, jasne zadefinovaný a celým telom precítený zámer, ktorý vychádza zvnútra von, je jasným signálom pripravenosti naň. 

V určitých životných situáciách sa môže stať, že emócie zastierajú skutočnú potrebu cítiť čisto
a vovedú nás do slepých uličiek. Hlavne pri rituáloch ukončovania, rozchodoch, či pretínania pút je dôležité mať prežité a pochopené vrstvy emócií, ktoré nami prechádzajú a potrebujú svoj čas.
Pri zhmotňovaní nových zámerov a podporných rituáloch na vykročenie na novú cestu je zámer alfou a omegou.

Iné je to, keď zámer vytvorí naša hlava, iné, keď bytostne cítime, že to, čo chceme, je pre nás to najlepšie. Telo pozná odpoveď. Keď sa prepojí telo s mysľou a emóciami, prichádza emočné jasno
a my vtedy vieme na všetkých troch úrovniach pohnúť horou.

Jasnosť zámeru je kľúčová. Dajme si príklad. Mojím zámerom je: chcem byť šťastná, bohatá
a milovaná. Alebo mojím zámerom je: dovoľujem sama sebe prežívať emócie radosti, hojnosti a lásky. Cítite ten rozdiel? V slovách to môže pôsobiť, ako minimálny rozdiel, avšak vo vibrácii je to rozdiel obrovský. Skúste si to povedať nahlas a načúvajte svojmu telu, ktorý zámer vás rozvibruje viac.

Aké ďalšie faktory ovplyvňujú priebeh rituálu?

Okrem zámeru ovplyvňuje priebeh rituálu mnoho faktorov. Najčastejšie z nich sú:

Priestor

Rituál sa nedá urobiť hocikedy a hocikde. Teda dá, ale stále
k tomu potrebujeme ešte niečo viac – napojenie, posvätnosť, absolútnu dôveru v proces a spoluprácu s okolitými energiami. Je treba si uvedomiť, že vstupujeme do iného časopriestoru, a to je potrebné dôkladne ošetriť.

Dôvera

Často si ľudia predstavujú to, že prídu k čarodejnici a ona vykoná nejaké zvláštne úkony a bude sa to diať. No rituál, ktorý má priniesť trvalé zmeny, vyžaduje vašu 100%-tnú prítomnosť. Ten posun duše viete urobiť len vy sami za doprovodu osoby, ktorá vás sprevádza a vedie. Jej skúsenosť s prácou v rôznych časových osiach a priestoroch je kľúčová. 

Čo po rituáli

Počas dobre a hlboko vedeného rituálu nastane akýsi posun duše, kde klient zažije mnoho prejavov tela, AHA-momentov, ktoré umožňujú veci zmeniť. Niektorí ľudia majú však tak silnú myseľ, že sa dokážu po rituáli spochybniť až tak, že prevalcujú celú jemnohmotnú prácu, ktorá sa udiala.
Vrátia sa späť silou svojej mysle. 

Dobre otvorený a uzavretý rituál

Je obrovskou témou aj medzi ceremonialistami. Nie každý skutočne otvára a zatvára portál a jasne ohraničí začiatok
a koniec procesu. Stáva sa, a nie je to zriedkavé, kedy po nedostatočne uzavretom rituáli klient lieta v medzipriestore. Dobre ošetrený rituál je nevyhnutnou súčasťou ceremónie
a je potrebné na to klásť veľký dôraz. 

Trpezlivosť a prax
Niektoré rituály vyžadujú čas a opakovanú prax, než sa ich účinky plne prejavia. 

Toto bolo niekoľko najdôležitejších faktorov, ktorých nedodržanie, neovládanie, má zásadný vplyv na priebeh a fungovanie celého rituálu. Ak vás zaujala téma rituálov, pozývam vás do ročnej školy Mystérium ženských rituálov, kde sa naučíte všetko, čo potrebujete o rituáloch vedieť a zároveň si vedomosti vyskúšate rovno aj v praxi cez vlastný sebaprežitok. Alebo ak máte záujem o individuálny rituál, neváhajte ma kontaktovať. 

Chcete viac inšpirácie?

Neváhajte a sledujte nás aj na facebooku Rituály pre život a instagrame